Dramă în familia unui fost jucător al Petrolului! Fiul de 16 ani s-a sinucis!


foto: cancan.ro
Dramă în familia fostului jucător al Petrolului, Florin Pancovici. Conform celor de la ziarulincomod.ro, fiul său de doar 16 ani, Sebi Pancovici și-a pus capăt zilelor în această dimineață. Acesta s-a spânzurat pe casa scării blocului în care locuia, în cartierul Mihai Bravu din Ploiești!
Descoperirea a fost făcută chiar de către părinţii băiatului. Disperat, tatăl copilului a tăiat sfoara şi a încercat să-şi resusciteze băiatul până la sosirea ambulanţei. Un vecin a fost cel care a sunat la 112 pentru a alerta autorităţile.
Tânărul a lăsat și un bilet de adio prin care își cerea iertare familiei pentru gestul său.
Conform celor de la cancan.ro, într-un interviu acordat la puțin timp după tragedie, fotbalistul Florin Pancovici a mărturisit că el și soția sa sunt devastați de durere și că nu își explică ce l-a determinat pe fiul lor, Sebastian, să se sinucidă. Adolescentul era înfiat de cunoscutul sportiv.
„Nu ştim de ce Sebastian a ales să facă acest gest. Suntem disperaţi! Suntem distruşi! Poliţia urmează să stabilească de ce fiul meu s-a sinucis. Aşteptăm şi noi.„, a declarat sportivul cu vocea înăbușită de suspine și de durere în cadrul unei emisiuni.
Florin Pancovici s-a născut pe 4 februarie 1977 la Ploiești. A evoluat pe postul de mijlocaș stânga. De-a lungul carierei, sportivul a strâns 90 de meciuri în prima ligă din România, marcând 11 goluri. A jucat la Petrolul, FC Bihor Oradea, Bucovina Suceava, Ceahlăul, FC Vaslui, Inter Gaz, Nistro Ostaci și Minerul Lupeni. În eșalonul secund a strâns 61 de partide și a marcat 5 goluri. A debutat în prima divizie pe 1 august 1998, în partida Olimpia Satu Mare – Petrolul Ploiești, scor 3-0.
Nu există comentarii pentru moment, vrei să adaugi unul?
Scrie un comentariu