Ploieștiul Patria Noastră

Etichetă "derby"

Derby județean în penultimul act al Cupei României! FC Hermannstadt – Gaz Metan Mediaș

Miercuri, 14 martie, de la ora 12:00, a avut loc tragerea la sorți a semifinalelor Cupei României, ediția 2017-2018. FC Hermannstadt (L2) – Gaz Metan Mediaș (ambele echipe sunt din

0 comentarii Citește tot articolul

Debut promițător pentru ”New Petrolul”! FCSB – Petrolul 0-0

Pe “Arena Naţională”, într-o atmosferă dominată copios de suporterii veniţi de la Ploieşti, Petrolul a început stagiunea 2015-2016 aşa cum şi-a dorit, adică fără înfrângere în faţa campioanei en-titre. A

Magicianul Petrolului, Filipe ”The One” Teixeira, îi menține pe ”lupi” pe locul doi! Rapid – Petrolul 1-1

După două victorii consecutive cu același scor în deplasare, 1-0 cu Steaua și cu Gaz Metan Mediaș, Rapidul căuta prima victorie din retur pe teren propriu. Giuleștenii au pornit ca