Ploieștiul Patria Noastră

Etichetă "Otelul"

Modești, dar invincibili! Oțelul – Petrolul 1-1 / VIDEO

Oțelul și-a dominat adversarul, tânjind după un succes care îi dădea dreptul să spere. N-a fost să fie în fața Petrolului, care a jucat economicos și a rămas singura echipă

0 comentarii Citește tot articolul

VIDEO / Împiedicați de ”lanterna roșie”! Petrolul – Oțelul 0-0

”Lanterna roșie” Oţelul a produs surpriza etapei, în urma remizei albe obţinută pe terenul Petrolului. Gazdele au avut ocazii mari, dar ori intervenţiile lui Hotoboc, ori ghinionul au făcut să

Bornescu anunta transferul lui Benga la PAOK SALONIC!

Formația greacă  PAOK Salonic acolo unde activeaza si ex-giulesteanul Costin Lazar, se pare a-si fi acontat serviciile lui Alexandru Benga incepand din aceasta iarna, acest transfer neasteptat din curtea lupilor

S-au tras sferturile de finala ale Cupei Romaniei! Vezi cu cine va juca Petrolul!

Conform tragerii la sorţi efectuată astăzi, FC Petrolul Ploieşti o va întâlni pe SC Vaslui în sferturile de finală ale Cupei României editia 2013-2014. Fiind prima echipă extrasă din urnă,