Ploieștiul Patria Noastră

Etichetă "stiri liga 1"

„Lupii Galbeni” au făcut din nou spectacol! Petrolul Ploiești – FC Vaslui 3-0

Petrolul Ploiești a învins pe FC Vaslui cu scorul de 3-0 (1-0), miercuri seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa cu numarul 31 a Ligii I. În urma acestui

0 comentarii Citește tot articolul

1,2,3, Petrolul pe locul 2! ACS Poli TM – Petrolul Ploiești 0-3

Petrolul Ploiești a reușit in această seara la Timișoara, cea de-a patra victorie consecutiva in Liga 1 și se instalează pe locul 2 al clasamentului, grație Astrei Giurgiu care a

Achim si Manasse, out de la Petrolul!

FC Petrolul a purtat mai multe runde de negocieri cu fotbaliștii Sebastian Achim și  Enza-Yamissi Manasse, iar cele două părți au convenit să fixeze pentru astăzi, 1 mai, termenul limită

Petrolul s-a distrat cu revelatia sezonului de primavara! Petrolul Ploiesti – FC Botosani 3-0

Petrolul s-a distrat cu revelatia sezonului de primavara! Petrolul Ploiesti  – FC Botosani 3-0

In ultimul meci al etapei din Liga 1, Petrolul a facut cel mai bun meci din 2014 si s-a impus fara probleme in fata celor de la Botosani, intr-o partida